Ana Sayfa / Hamilelik / Doğurganlık ve Meme Kanseri

Doğurganlık ve Meme Kanseri

Belki de her gün bu şekilde bulduğumuz kısırlık nedeni meme kanseri olabilmektedir.

Araştırmacılar, meme kanseri hastalarının tedavilerinin doğurganlıklarını nasıl etkileyebileceklerini anlamak için çevrimiçi infertilite hesap makinası geliştiriyor.

Bazı durumlarda, kemoterapi tedavisinin bir yan etkisi erkenden menopoz veya yumurtalıklarda hasar olabilir.

Meme kanseri tedavisinde doğurganlığın korunması mümkün mü?

Araştırmacılar, bir çevrimiçi kısırlık hesaplayıcı geliştiriyorlar.

Tedaviden önce yumurta ve yumurtalık dokusu depolaması da dahil olmak üzere doğurganlığın korunması mümkündür.

Araştırmacılar, doğurganlık konusundaki endişelerin kanser tedavisi kararlarını ve sonraki gebelikleri etkileyebileceğini söyledi. Kadınlar, kanser teşhisi ile ilişkili bir sürü bilgi ve endişeyle uğraştıklarından doğurganlıkları hakkında hızlı bir şekilde karar vermek zorundadır. Kadınların doğurganlık riskinde kadınlara erişimi önemlidir. Hem doğurganlık hem de kanser tedavileri açısından en iyi seçenek hakkında bilinçli bir karar verebilir.

Araştırmacılar, Kadınları meme kanseri tedavisi sonrasında kişisel kısırlık riski konusunda bilgilendirecek bir kaynağa ihtiyaç duydu. Bu kaynaklar nihai olarak hastalara tedaviyi planlamasına ve erken meme kanseri tedavisinden önce doğurganlıklarını korumaya çalışıp çalışmamaya karar vermelerine yardımcı olabilir.Meme kanseri hastalarının doğurganlık riskleri ve mevcut seçeneklerle ilgili zamanında ve doğru bilgi aldığı önemlidir.

Kısırlık hesaplama araçları

Kısırlık riski hesaplayıcısı gibi karar destek araçları, kadına kısırlık riskini tam olarak bildirme konusunda çok faydalı bir kaynaktır. Genç kadınların bu alandaki bir uzmanla danışma fırsatı bulması da son derece önemlidir. Artık, yumurta depolaması, yumurtalık dokusu depolaması ve yumurtaları potansiyel olarak zararlı kemoterapiden korumak için kullanılan ilaçlar dahil olmak üzere göğüs kanseri olan kadınlar için gelecekteki doğurganlığı optimize etmek için birkaç farklı stratejimiz var.

Şu anda, genel olarak kadınların doğurganlığı, göğüs kanseri olan kadınlar ve kısır kadınlar için bir tahmin algoritması tasarlama konusunda dünyanın her yerinden araştırılarak bilgiler toplanıyor.

 

İlginizi Çekebilir!

Hamile kadınlar neden aniden horluyor?

Bazı hamile kadınlar horlamaya başlar. Nedeni nedir? Bu konuda ne yapılabilir? Doğumdan sonra kayboluyor mu? “Tatlım, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.