Ana Sayfa / Hamilelik / Gebelikte 41. Hafta

Gebelikte 41. Hafta

Muhtemelen, bebeğin 41. haftaya kadar doğmayacağını düşünmemişti. Benim gibi 40 haftayı doldurmadan doğmayı hayal edenlerden olabilirsin. Tabii, yalnız değilsin! Biz çokuz. 41 Haftalık Hamilelik

40 haftayı bitirdiğim gün doğum yaptım. O güne kadar doğmamış gibi abartılı cevaplar almayı hatırlıyorum. Çevrenizde bir kimse varsa, ‘Daha fazla doğumunuz olmasın, çok içmeyi çok isterim, tossuncuk isterim!’ Çünkü aynı insanlar 38.haftada doğum yapmış olsaydı: ‘Aa, erken doğdun, iki hafta daha var! Akciğerler daha iyi hissediyor mu? ‘

41 haftalık gebelik döneminde yapılacak en iyi şey; Bebeğin hareketlerini takiben doktoruyla bağlantıda kalın ve hayatına sakin bir şekilde devam edin. İlk bebeğin, zevk almak için son günlerden zevk alsa bile, çok geçmeden, örneğin süt, uyku, gaz, kaka gibi kısa kelimelerle anlatılan eylemler, uzun bir zaman bırakmaz.

Gebelikte 41. Hafta ve Bebeğin Durumu

 

Gebelikte 41. Hafta
Gebelikte 41. Hafta Bebeğin Durumu

41 haftalık gebelik döneminde bebeğin ortalama boyu 51.8 cm, ağırlığı ise 3,5-4 kilo civarındadır. Bu durumda bebeğiniz bir karpuz kadar büyüktür. Bebeğiniz bu hafta doğmaya hazır ve muhtemelen tırnaklarınız ve saçlarınızla geniş bir şekilde size katılacak. Buna ek olarak, hamileliği sırasında etrafına sarılmış lanugo tüyü ya tamamen terk edilmiş ya da vücudunun az sayıdaki bölgesinde kalmıştır.

Ayrıca, 41 haftalık gebelik döneminde doğan bebekler daha erken doğan bebeklerden daha dikkatli ve dikkatlidir. Ve gözleri açık olacak. Doktorunuz, bebeğinizin sağlığını göz önünde bulundurarak, amniyotik sıvı kontrolü gibi kontroller için sizi daha sık kontrol etmek üzere bu hafta sizi muayene etmek isteyebilir.

41 Hafta Gebelik ve Anne Çocuktan Çocuk Değişiklikleri 41 haftalık gebelik süresi, son üç ayda meydana gelen fiziksel ve zihinsel değişiklikleri içerir. Bunların en yaygın olanları;

Pelvik bölgedeki basınç ve ortaya çıkan ağrıdır. Büyük olasılıkla, doğum pozisyonuna gelen bebeğin alt kısmına (baş aşağı) baskı yapar. Bu, annenin her an patlayabileceğine dair güçlü bir izlenim ile birlikte, yüksek kaygı ve acıya yol açar.

Kabızlık ve hemoroid de bebeğin aşağı doğru baskısı sonucu görülebilir. Bu durum sizi ciddi olarak rahatsız ediyorsa, kesinlikle doktorunuzla konuşmalısınız!

Yine bebeğin pozisyonu nedeniyle çok fazla idrara çıkabilirsiniz.

 

41. gebelik haftası ile bebeğinizin ve zaten yüksek olan hormonların gecikmesi ile yaşadığınız anksiyete ve stresden rahatsız olabilirsiniz. Aynı zamanda, büyüyen mide içinde gece sizi daha da zorlaştırabilir. Heliki’nin yaz aylarında … Çok azı var, düşünceyle sakinleşmeye çalışın!

Zaman geçtikçe sözleşme yapacak ve neşeleneceksin. Bebeğiniz için acı ve ağrıların gerekli olduğunu düşünerek bu anları daha rahat yapmaya çalışmalısınız!

41. gebelik haftası çok fazla ağrım yoktu. Hurman’ın doğumu bir yerlerde başlatmaya yardım ettiğini okudum. Gerçekten, tarihi yemeye başlar başlamaz meyvelerim gelmeye başladı. İstersen deneyebilirsin.

Gebelikte 41. Hafta Doğum Belirtileri

Anneler için 41 haftalık gebelik süresi genellikle streslidir. Takvime göre, anne, hala doğduğu zaman hala doğmadığı için ciddi endişe içinde olabilir. aylarca süren bu zaman diliminde, yapabileceğiniz en önemli iki şey, pozitif inanç ve sabır varlığında ve doktorun çekleri ihmal etmeden bebeğin hareketlerine odaklanmaktır. Ayrıca;

bir idrar hissi olduğunda çamaşır ıslatmaya yetecek kadar sürekli bir sızıntı, varsa, bu etki, bu suyun gelişi (bebek mevcut olduğu amniyotik sıvı) olarak tanımlanır. Su genellikle şeffaf ve su gibi akıyor. Durmayan düzenli ve sık kasılmalar. (Ayrıca nişan olarak da bilinir hafif lekelenme / kanama eşlik edebilir). Bunlar muhtemelen doğum üşüyor. Yukarıdaki iki vaka 41 haftalık gebelikte doğum belgesi olarak kabul edilmektedir; Hemen hastaneye / doktora gitmelisiniz.

41 haftalık gebelik döneminde yapmanız gereken, bebeğin hareketlerini takip etmektir. Unutulmamalıdır ki, gün geçtiğinde bile, doğmamış bebeğin onu içeri sokması riski vardır!

İlginizi Çekebilir!

Hamile kadınlar neden aniden horluyor?

Bazı hamile kadınlar horlamaya başlar. Nedeni nedir? Bu konuda ne yapılabilir? Doğumdan sonra kayboluyor mu? “Tatlım, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.