Ana Sayfa / Hamilelik / Hamileliğin 2. Ayında bebeğin durumu

Hamileliğin 2. Ayında bebeğin durumu

 

Hamileliğin 2. Ayında bulunan anne adaylarının merak ettiği detayları uzman görüşlerinden faydalanarak sizlere açıklamak istiyoruz. Hamileliğin 2. Ayının hafta hesabına vurulduğu zaman 5 ile 8 hafta aralığı olduğunu belirtmek istiyoruz.

Anne rahmi içerisine yerleşen bebeğin artık gelişmeye başladığı süreç olan bu dönemde bebeğin organlarının artık yavaş yavaş gelişmeye başladığı dönemdir. Bebeğin organlarının meydana gelmeye başladığı bu 2. Ayda özellikle hücrelerin hangi organı oluşturacağının net bir şekilde meydana geldiği bu dönemde hücreler artık rahim içerisinde ol bölgede yoğunlaşmaya başlayacaktır. Bu süreç içerisinde bebeğin anne karnında ilk oluşacak olan organı olan kalp artık anneliğinizin 2. Ayında rahim içerisinde atmaya başlayacaktır. Bu sürecin yaklaşık olarak 5 buçuk hafta olduğunu sizlere açıklamak isteriz. Bebeğinizin kalp organının tamamlanmaya başlanmasından sonra 2. Ayda anne karnında bulunan bebeğin oluşan bir diğer organı ise beyindir. Beyinden sonra diğer organlar artık yavaş yavaş anne karnında meydana gelmeye başlamış olacaktır bu süreç içerisinde.

Hamileliğin 2. ayında anne adayının ilk karşılaşacağı durum ise anne adayının karnında meydana gelen gebelik kesesinin oluşmaya başlaması olacaktır. Özellikle gebelik kesesinin belirgin bir şekilde oluşmaya başladığı bu süreç içerisinde ultrasyon sonuçlarında bebek net bir şekilde görüntü vermeyecektir. 5. Buçuk haftadan sonraki süreç içerisinde artık bebeğin yavaş yavaş görünmeye başlayacağı ve özelikle kalp atışlarının gözle görülür seviyeye geleceğini sizlere belirtmek istiyoruz.

Hamileliğin 2. ayında bebeğin durumu tam olarak anne adaylarına göre değişkenlik gösterse de 6. Haftadan itibaren gözle görülen net bir şekil ortaya çıkmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

Hamile kadınlar neden aniden horluyor?

Bazı hamile kadınlar horlamaya başlar. Nedeni nedir? Bu konuda ne yapılabilir? Doğumdan sonra kayboluyor mu? “Tatlım, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.