Ana Sayfa / Hamilelik / Hamilelikte Saç Boyatma Zararlı mı?

Hamilelikte Saç Boyatma Zararlı mı?

Salondan bir geziye başlamadan önce, planladığınız herhangi bir renk muamelesiyle ilgili olarak doğum uzmanınızla konuşun. Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) hamilelikte saç boyatma, gelişmekte olan bir fetusa etkileri hakkında kesin bir araştırma yapmadı, ancak güvenli bir şekilde hareket etmek daha iyi.

Uzmanlar, gebelik ve emzirme boyunca saçınızı boyamaya karar verdiğinizde, sizin için en iyi seçeneğin neyle ilgili olduğunu  derinlemesine istişarede etmeniz gerektiğini öne sürüyor.

Saçınızı boyatmadan önce bu ipuçlarına kulak asın.

  1. İlk üç ayı bekleyin. Çoğu doktora göre gebeliğin ilk üç ayı boyunca kimyevi nedenlerden dolayı kimyasal işlemler yapmamanızı öneriyor. Ayrıca, gebelik sırasında saçlar değişebilir. Bazı insanların saçı daha fazla beyazlaşır, bazıları saçlarının dokusunun çarpıcı biçimde değiştiğini hisseder. Hamileliğin İlk üç aylık dönemi sonrası ne ile uğraştığınız hakkında daha iyi bir fikre sahip olursunuz.
  2. Kafa derisi ile temas eden süreçlerden kaçının. Tüm uzmanlar, herhangi bir renk sürecinin kimyasallara kan dolaşımına girmesini önlemek için deriye ve kafa derisine dokunmamak gerektiğini kabul ediyor. Bu, daha sert ve saç kökleriyle temasa giren tek işlemli renk anlamına gelmez.
  3. Geçici boyaları deneyin. Tehlikesi en az şeçenektir. Bir saç maskara değneği veya saç kalemi. Sonuçlar sadece bir sonraki şampuana kadar sürer ve zehirsizdirler.
  4. Önemli noktaları seçin. Bu işlem, saç kıllarını sürekli boyar(peroksit ve amonyak içerir) ancak çözeltinin saç derisine veya deriye dokunmasına izin vermez.
  5. Bitkisel boya ile kandırılmayın. Hamilelik sırasında kafa derisine karşı dayanıklı bitkisel boya diye bir şey yoktur.
  6. Saç rengindeki beklentilerinizi düşürün. Köpüren rötuşlar veya tek bir süreç için her dört haftada bir salona girmek gerçekçi değildir. Saç bakımınızı bir adım daha atmanız konusunda kuaförünüz ile konuşun.

Hamilelikte saç boyatma ve tırnak cilası: Güvenli mi, değil mi?

Doktorlardan ve diğer sağlık uzmanlarından gelen tavsiyeler de dahil olmak üzere burada bulunan tüm içerik, yalnızca fikir olarak düşünülmelidir. Sağlığınız veya başkalarının sağlığı ile ilgili sorularınız veya sorunlarınız ile ilgili olarak daima kendi doktorunuzun doğrudan tavsiyesine başvurun.

İlginizi Çekebilir!

Hamile kadınlar neden aniden horluyor?

Bazı hamile kadınlar horlamaya başlar. Nedeni nedir? Bu konuda ne yapılabilir? Doğumdan sonra kayboluyor mu? “Tatlım, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.